חדש

מיתוסים נפוצים נשירת שיער: האם יש בהם אמת?

מיתוסים נפוצים נשירת שיער

שיער בריא ומלא מביא לביטחון עצמי גבוה. נשירת שיער היא תופעה נפוצה המשפיעה על מיליוני גברים ונשים ברחבי העולם. היא גורמת לתחושות של חוסר ביטחון ולירידה באיכות החיים וחשוב לדעת שזוהי לא גזירת גורל ואפשר לשקם שיער שנושר. יחד עם זאת, לצערנו ישנם לא מעט מיתוסים בנושא זה ולכן באנו לעשות לכם סדר. הנה האמת על המיתוסים החשובים ביותר על נשירת שיער.

5 מיתוסים על נשירת שיער שכל אחד ואחת צריכים לדעת עליהם

כאשר מדובר על מיתוסים נפוצים נשירת שיער הוא אחד מהנושאים הכי רגישים גם אצל גברים וגם אצל נשים ולצערנו יש לא מעט מיתוסים שרצים על הנושא הזה. הנה 5 מיתוסים מרכזיים בתחום זה:

 • רחצה יומיומית גורמת לנשירת שיער – ישנו מיתוס שאומר שרחצה יומיומית של השיער עלולה לגרום לנשירה מוגברת. רבים סבורים כי השימוש היומיומי בשמפו וחשיפת השיער למים עשויים לפגוע בבריאות הקרקפת והשיער. האמת היא שאין קשר ישיר בין תדירות הרחצה לנשירת שיער. רחצה יומיומית בשמפו מתאים יכולה אף להועיל שכן היא מסירה לכלוך ושומן מהקרקפת ומאפשרת לעור לנשום. מה שחשוב הוא להימנע משימוש במים חמים מדי ולבחור במוצרים המתאימים לסוג השיער שלכם.
 • נשירת שיער היא בעיה תורשתית בלבד – מיתוס נוסף אומר כי נשירת שיער נובעת אך ורק מגורמים גנטיים. למרות שהנטייה הגנטית עשויה לשחק תפקיד משמעותי, ישנם גם גורמים נוספים המשפיעים על התופעה. גורמים כגון תזונה לקויה, חשיפה למזהמים, לחצים נפשיים ושינויים הורמונליים יכולים כולם לתרום לנשירת השיער. גם אם קיימת נטייה גנטית ניתן לעכב את התופעה ואף להפחית אותה באמצעות שמירה על אורח חיים בריא ושימוש בטיפולים מתאימים.
 • מוצרי טיפוח לשיער מביאים לנשירת שיער – לא נכון. מוצרי טיפוח לשיער אינם גורמים להתקרחות גם בשימוש שוטף. כמו כן גם החפיפה של השיער באופן רציף בשמפו לא תוביל להתקרחות. עם זאת ישנם אנשים המשתמשים במחליקי שיער באופן תדיר. פעולה זו יכולה להאיץ את תהליך ההתקרחות.
 • טראומה גורמת לנשירה – מיתוס זה נכון רק בחלקו. מתח באופן כללי לא יגרום לנשירת השיער. שיער שאמור לנשור ינשור גם בעתיד. יחד עם זאת חשוב לדעת שמתח באופן כללי הוא לא בריא, כמו גם שינוי קיצוני במשקל מביא להאצת תהליך הנשירה.
 • חשיפה לשמש תגביר את הנשירה – לא נכון. חשיפה לקרינה שהינה אולטרה סגולה יכולה להאיץ את הזדקנות העור ולגרום להתפתחות נגעים סרטניים, אך היא לא משפיעה על פעילות זקיקי השיער. עם זאת, חשיפת יתר של סיבי השיער לקרינה זו יכולה לגרום לשיער לאבד ברק, להתקרזל ואפילו להישבר.

נשירת שיער היא תופעה נפוצה המטרידה רבים אך ניתן להתמודד עמה באמצעות הבנה נכונה של הגורמים וטיפול מתאים. הטיפול בשיער דורש הבנה מעמיקה של מבנה השיער, הקרקפת והגורמים המשפיעים על בריאותם. מומחים בתחום השיער עוברים הכשרות מקיפות ויודעים לאבחן בעיות שיער שונות ולהתאים את הטיפולים המתקדמים והמתאימים ביותר לכל מטופל ומטופלת לשיער בריא, מלא ברק וללא נשירה. כמובן שהתוצאות הן אינדיבידואליות וחשוב לדעת שכל אדם מגיב אחרת לטיפולים אלו.

אל תוותרו על טיפול מקצועי, אפשר לטפל בנשירת שיער

כאשר אנחנו חושבים על מיתוסים נפוצים נשירת שיער וטיפול בשיער חשוב לדעת שמסגרת מקצועית ללא ספק תוכל לסייע לכם לשקם את השיער ולא תצטרכו בכלל להתעסק במיתוסים אלו ואחרים. טיפול בשיער במקום מקצועי המתמחה בתחום השתלות שיער ועוד טיפולים בתחום הוא הכרחי להשגת תוצאות מיטביות. המומחיות, הטכנולוגיה המתקדמת, ההתאמה האישית והמעקב המקצועי הם מה שמבדילים בין טיפול מקצועי לבין ניסיונות ביתיים שאינם תמיד מצליחים. בנוסף, שיקום שיער שנשר הוא אפשרי בעזרת טיפולים מתקדמים ושינויים באורח החיים. אם אתם סובלים מנשירת שיער, פנו למכון מקצועי המתמחה בטיפול בנשירה ושיקום השיער כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר עבורכם. בקליניקת DNG תמצאו צוות מקצועי ומיומן של טכנאיות ורופאים המבצעים את מגוון התהליכים גם עבור השתלת שיער וגם עבור שיקום השיער ומניעת נשירה באופן מושלם ובהתאמה אישית לצרכים שלכם. יחס חם, שירות אדיב וסבלני ומקצועיות ברמה גבוהה יובילו אתכם אל התוצאות הטובות ביותר. צרו קשר כבר כעת לטיפול שהולך לשנות לכם את החיים. אנחנו כאן בשבילכם.

 

מחבר

גל שני

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ד”ר קרולינה נלינגר
  איך אני יכולה לעזור לך ?
  ד”ר קרולינה נלינגר
  שלום 👋

  איך אני יכול לעזור לך?
  15:05
  התחל שיחה
  השאר פרטים ונחזור אלייך תוך כמה שעות