חדש

טיפול PRP לשיער: מהו ואיך הוא עובד?

PRP treatment for hair

בשנים האחרונות, טכניקת PRP שהינה פלזמה עשירה בטסיות הפכה לגישה פופולרית בטיפול בנשירת שיער והידלדלותו. טכניקה זו הנפוצה ברחבי העולם ומביאה בשורות מרעננות בתחום השתלות השיער מבטיחה לשפר את צפיפות השיער ולהאט את תהליך הנשירה, אך חשוב לדעת מתי ואיך להשתמש בה כדי להפיק את התוצאות הטובות ביותר. הנה כל מה שחשוב שתדעו טיפול PRP לשיער ועל איך התהליך מתקיים.

מהי טכניקת PRP לטיפול בשיער?

טכניקת PRP מתבססת על הפרדה של פלזמה מהמטופל והזרקתה חזרה אל אזורי השיער הדלילים בקרקפת. הפלזמה המופקת עשירה בחלבונים התומכים בצמיחת שיער חדש ומחזקת את הזקיקים הקיימים. לטכניקה זו מספר יתרונות מהותיים:

 • חיזוק זקיקי השיער – הטיפול עשוי להביא לחיזוק משמעותי של סיבי השיער
 • צמיחת שיער חדש – במקרים רבים נראית צמיחת שיער חדשה באזורים שטופלו
 • מתאים לגברים ונשים – הטיפול אינו מוגבל למין מסוים ויכול להועיל לכולם

יחד עם זאת, היתרונות אומנם מהותיים אך חשוב לזכור בעניין טיפול PRP לשיער זה לא יעיל לכל סוגי הנשירה ובמיוחד לא למקרים של התקרחות קיצונית בנוסף חשוב לדעת שתהליך ההזרקות עלול להיות מעט מציק, אך בדרך כלל לא כואב.

למי מתאים טיפול זה?

הטיפול ב-PRP מומלץ במיוחד לאנשים עם נשירת שיער בשלבים מוקדמים שבהם הזקיקים עדיין פעילים אך חלשים. מטופלים אלה יכולים לראות שיפור משמעותי בצפיפות ובחוזק השיער. עם זאת, טיפול זה אינו מתאים למצבים של התקרחות כוללת או כאשר יש בעיות בדיקות דם שעלולות להשפיע על תהליך הטיפול. התוצאות מטיפולי PRP ניתנות להבחנה בצילומי לפני ואחרי שמדגימים את יעילות הטיפול באזורים בהם השיער התחזק וצמח מחדש. השינויים האלו מעודדים את המטופלים ומראים את הפוטנציאל האמיתי של הטיפול. בעוד שהתוצאות יכולות להיות מרשימות חשוב להדגיש כי טיפולי PRP דורשים התחייבות למספר של טיפולים כדי לשמר את התוצאות לטווח הארוך. זוהי השקעה במראה ובבריאות השיער שדורשת תכנון ושיקול דעת מוקפדים. לפני שמחליטים להתחיל בטיפול מומלץ להתייעץ עם מומחה כדי לוודא שהטיפול מתאים לכם ולמצב השיער שלכם. חשוב לערוך בדיקת ייעוץ מקדימה שתכלול בדיקות דם ואבחון רפואי כדי לזהות גורמים פוטנציאליים שעלולים להשפיע על יעילות הטיפול או להצביע על צורך בגישה טיפולית אחרת.

איך טיפול זה יכול לשנות לכם את החיים?

טיפולי PRP יכולים להיות מאוד יעילים לאנשים המתמודדים עם נשירת שיער בשלבים מוקדמים או מתקדמים, אך עדיין יש להם שיער חי ופעיל. תוצאות הטיפול נראות ומורגשות כאשר יש שיפור בצפיפות ובמראה הכללי של השיער. עם זאת כמו בכל התערבות רפואית יש חשיבות רבה לגישה קפדנית ולבחירה במטפלים מוסמכים ומנוסים שיבטיחו את התוצאות הטובות ביותר תוך מינימום סיכונים. טיפולים אלו ללא ספק מהווים חלק מהמהפכה בתחום טיפולי השיער וההתקרחות שמאפשרים להגיע לתוצאות שלא ניתן היה לחלום עליהן בעבר. השילוב של טכנולוגיה חדישה, מחקר רפואי מתקדם וטיפול אישי ומקצועי מבטיח שהמטופלים יוכלו ליהנות משיער בריא וחזק יותר. עם זאת, חשוב להקפיד על ציפיות מציאותיות. לא כל מטופל יחווה את אותן התוצאות ולפעמים ייתכן שהשיפור יהיה מתון יותר מהמצופה. יש להתחשב בכך שמדובר בתהליך שיכול לקחת זמן, ולעיתים נדרשת סבלנות כדי לראות את השיפור המלא. בנוסף, כמו בכל טיפול יש חשיבות למקום שבו אתם מטפלים וכמובן באנשי המקצוע מנוסים שיש להם ניסיון רב והכשרה מתאימה בתחום זה.

אל תוותרו על מקצועיות ואיכות בטיפול שהולך לשפר לכם את איכות החיים

לכל המעוניינים בביצוע טיפול PRP לשיער מומלץ לערוך בדיקה מעמיקה, לשאול שאלות ולדרוש הפניות ללקוחות קודמים שעברו טיפול דומה וזאת על מנת להבין טוב יותר את סוג השירות ואת רמת המקצועיות של המרפאה שבה אתם שוקלים לבצע את הטיפולים.  בסופו של דבר טיפולי PRP יכולים להוות מענה אפקטיבי וחדשני לבעיות נשירת שיער אך הטיפולים הללו דורשים מחויבות מצד המטופלים לתהליך הטיפולי והבנה של האופציות והתהליכים הכרוכים בו. בחירה חכמה ומדויקת תוכל להבטיח שההשקעה בטיפול תהפוך להשקעה באיכות חייכם. מרכז DNG הוא מרכז איכותי ומהמובילים בישראל בעל צוות מקצועי ומיומן של טכנאיות ורופאים המבצעים תהליכי השתלות שיער באופן מושלם ובהתאמה אישית. צרו כבר כעת, כי חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר.

מחבר

גל שני

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ד”ר קרולינה נלינגר
  איך אני יכולה לעזור לך ?
  ד”ר קרולינה נלינגר
  שלום 👋

  איך אני יכול לעזור לך?
  15:05
  התחל שיחה
  השאר פרטים ונחזור אלייך תוך כמה שעות